Başkanımız Yasin DEMİRCİ’nin uzun ve özverili bir çalışmayla ortaya koyduğu “14 derslikli Mesleki Eğitim Merkezi ve 100 öğrenci kapasiteli öğrenci pansiyonu yapımı”  protokolü, Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk’un da imzaladığı protokolle, Kütahya’nın eğitime destek kapsamında örnek projesi oldu. Projemiz ilçemizin Mesleki Eğitim noktasında büyük bir eksikliğini gidermişolacaktır.
Gülümser Hatun Termal Otel’de düzenlenen programa Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, AK Parti Kütahya Milletvekilleri İshak Gazel ile Ceyda Çetin Erenler, MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürü Yusuf Büyük, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören, KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, Vali Yardımcısı Arif Yalçın, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Başyiğit, diğer protokol üyeleri, iş adamları ve STK Temsilcileri katıldı.
Programda, Kütahya Valiliği ile Tavşanlı Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi arasında Kütahya’nın Tavşanlı ilçesi Çukurköy Mahallesi’ne “14 derslikli mesleki eğitim merkezi ve 100 öğrenci kapasiteli öğrenci pansiyonu” yapılması için protokol imzalandı.
Protokole; Millî Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Ziya Selçuk, Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, Tavşanlı Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Yasin Demirci birlikte imza attı.
Program, Millî Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Ziya Selçuk tarafından eğitime destek veren iş adamlarına Teşekkür Belgesi verilmesiyle sona erdi.